Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezi nejvýznamnější patří:

 

 • plastikářský Advanced Plastics s.r.o. 
 • sklářský
 • textilní Odetka a.s.
 • dřevařský Pradědský lesní závod a.s

 

 

Historie Advanced Plastics s.r.o.

 

-  s účinností od 1.9.2004 došlo ke spojení společnosti Lisovny plastických hmot s.r.o. Vrbno pod Pradědem s firmou Gardena Technik s.r.o. Bruntál pod společný název Lisovny plastických hmot s.r.o., se sídlem ve Vrbně pod Pradědem. Následně pak od 1.10.2004 se změnil název takto nově vzniklé společnosti na Advanced Plastics s.r.o.

 

 

 

Obrazek

 

Historie Odetka a.s.

 

- společnost byla založena po úpadku těžby zlata a železa na Jesenicku v r.1800 jako první hromadná galanterní a textilní výroba slezskými podnikateli Weissem a Rosslerem. Rozhodujících podnikatelských úspěchů dosáhla pod vedením rodiny Grohmannovy, která patřila k nejvýznamnějším slezským podnikatelským rodinám devatenáctého a začátku dvacátého století. Společnost tehdy měla pobočky ve Vídni, Temešváru, Budapešti a na několika místech Slezska. Zde byla tahounem průmyslového rozvoje, elektrifikace, modernizace života a později i nositelem sociálního programu.

Obrazek

 

 

 

 

Současnost

 

 

- společnost Odetka a.s. se nyní, počátkem nového desetiletí, svými 100 zaměstnanci a řádově osmdesátimilionovým ročním obratem řadí mezi střední podniky hospodářského spektra a mezi velmi úspěšné podniky regionu. Po řadě organizačních a personálních změn byl stabilizován management společnosti, modernizován řídící a informační systém a přijata inovativní obchodní filosofie. Finančními institucemi(banky, leasingové společnosti, finanční analytici) je dobře hodnocena a zdůrazňuje se její rozvojový potenciál.


V současné době se orientuje především na výrobu:

 

 • svíčkových knotů
 • šněrovadel
 • oděvních šňůr
 • technických šňůr
 • padákových šňůr
 • chirurgických nití
 • sítí a síťovin
 • prošívacích přízí
 • mnoha dalších pletených a proplétaných výrobků 

 

 

 

Pradědský lesní závod, a.s.

 

 

- hlavním předmětem činnosti firmy Pradědský lesní závod,a.s. je poskytování komplexních lesnických služeb v těžební a pěstební činnosti, nákup a prodej dříví.

Vedlejšími předměty podnikání je provozování pilařské výroby, truhlářské výroby, chov skotu a údržba krajiny, produkce sadebního materiálu a sazenic okrasných dřevin, výkup dříví, doprava dříví, provozování vlastních ubytovacích zařízení.

Firma deklaruje prvotně svoje cíle a zájmy ve firemních politikách jakosti, životního prostředí a ochrany života a zdraví při práci , druhotně firemním heslem : "tvoříme budoucnost". Dlouhodobý cíl stručně vyjádřený firemním heslem je : trvale udržitelný rozvoj zdravé firmy s upevňováním jejího postavení v rámci regionu i profesního zaměření.

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pěkný stránky

(Jarouš, 19. 5. 2008 20:25)

Máš pěkný stránky, a kdo říká opak tak je blb...:) Moc se mi líbí a za tu snahu bych ti dal 1 s hvězdou:-*

hodnocení stránek

(třídní, 19. 5. 2008 10:35)

Stránky jsou obsahově hodně plné, dostačující. Přehodila bych kapitoly průmysl a dala nejdříve historii pak současnost. Stránky jsou nejednotné v úpravě (sjednoť písmo) a úpravě nadpisů. Také se objevují chyby v normě - mezery, letopočty, nadmořská výška apod. Celkově chvalitebný